• BIST 110.932
  • Altın 174,671
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 23 °C

Denizcilik Federasyonu yönetimini seçti

Denizcilik Federasyonu yönetimini seçti
Denizcilik Federasyonu 1. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı Elite Hotel Dragos’ta yapıldı.

Denizcilik Federasyonu yönetimini seçti

Denizcilik Federasyonu 1. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı Elite Hotel Dragos’ta yapıldı.

26 Kasım 2011 Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıda açılışı Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Müh. Ahmet Hamza yaptı. Ardından Divan Kurulu oluşturuldu. Buna göre; Kapt. Atilla Kocataş Divan Başkanı, Kapt. Ömer Salcı Divan Başkan Yardımcısı, Kapt. Hasan Terzi ve Kapt. Ali Burçin Eke Katip Üye olarak seçildi.

Divan Başkanı Kapt. Atilla Kocataş açılış konuşmasında Denizcilik Federasyonu’nun denizcilik camiasına ve Türk denizciliğine hayırlı olmasını temenni etti ve bu vesile ile oluşumun içinde olmaktan mutluluk duyduğunu, titizlikle ve özveriyle yapılacak çalışmalarda bulunacağını da sözlerine ekledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Başkan Yardımcısı Kapt. Ömer Salcı gündem maddelerini okudu. Divan Başkanı Kapt. Atilla Kocataş öncelikle Denizcilik Federasyonu’nun kuruluşunda emeği geçen 5 denizci sivil toplum kuruluşuna söz vermek istediğini belirtti. İlk olarak İstanbul Deniz Otobüsleri Kaptan ve Baş Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Kapt. Zafer Geyik söz aldı. Tüm konuklara katılımlardan dolayı teşekkür ederek, “Bir çatı altında toplanmayı öngören ağabeylerime çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından, Deniz Trafik Operatörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Kapt. İbrahim Yıldırım, “Federasyon bünyesindeki en genç derneğiz. Maksadını önceden bilmiyorduk ancak ilerisini öngörerek bu oluşuma dahil olduk” dedi.

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kapt. Ali Cömert “Derneğimizin fikir aşamasından bu yana katkıda bulunduğu bu oluşum birinci olağan genel kuruluyla tarihsel bir dönüm noktasına ulaşmıştır. Gelişerek büyüyeceğine inancım tamdır. Şahsım ve derneğim adına bugün burada bu çalışmaların içinde olmaktan onur ve gurur duymaktayım. Federasyonun Türk denizciliğine ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kapt. Cengiz Karabüber genel kurula katılan tüm delege ve misafirlere teşekkür etti, “Denizcilik Federasyonu’nun etkin çalışmaları ile yaratacağı sinerjinin sektör adına çok büyük bir hizmet çığırı olacağını düşünüyorum. Seçilecek icracı Yönetim Kuruluna da başarılar diliyorum” dedi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Selçuk Şenkal “Derneğimiz federasyon bünyesindeki en eski dernektir. Mezunlar Derneği aynı zamanda kuruluşundan bu yana sivil toplum kuruluşlarını bünyesinde barındırmış ve öngörülerde bulunmuş, daha kapsamlı örgütlülüğe itmiştir. Derneğimiz bu oluşumun içinde olmaktan mutludur, bu vesile ile katılımcıları saygı ile selamlıyor, genel kurulun camiamıza ve denizciliğimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Divan Başkanı Kapt. Atilla Kocataş tüzük gereği kurucu üyelerden olmayan İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı Başkanı ve Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Müh. Bülend Temur’u bir konuşma yapması için kürsüye davet etti. Temur; “Federasyonumuzun amaçları tüzüğümüzde ayrıntılı olarak yer almaktadır. Fakat tek cümle ile özetlersek; mesleği denizcilik olan ve denizcilik ile ilgili kurum, kuruluşları yöneten, bunlara sahip olan yani ekmeğini denizden kazanan herkesin, ülkemizin gelişmesinde özelikle denizcilik alanında liderliğe oynamasında hem görevleri olduğunu vurgulamak ve aynı zamanda bu konuda söz söylemesini ve etkin şekilde ülkemiz denizciliğinin tüm platformlarında temsil edilmesini sağlayarak, denizciğimizin en iyi şekilde yönetilmesine katkı sağlamaktır. Bu hususta asla sınır tanımıyoruz. Eğitimden, iş hayatına, gemicilikten limancılığa, balıkçılıktan deniz turizmine, denizcilik ile ilgili tüm konular federasyonumuzun ilgi alanına girmektedir. Denizciliğimizde etkin ve yetkin olan tüm dernekleri federasyonumuza davet ediyor ve hep birlikte hedefimize en kısa sürede ulaşacağımıza inanıyoruz.

İkinci olarak TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası adına Genel Sekreteri Müh. Mehmet Akbaş kürsüye davet edildi. Akbaş, “Odamızın direkt desteği olamasa da dolaylı desteği her zaman olacaktır” dedi.

Ardından kürsüye konuşmasını yapmak üzere İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nil Güler davet edildi. Güler konuşmasında, “Federasyon fikrini sevinçle karşıladım. Federasyonun daha örgütlü ve güçlü olacağını, daha büyük projelere imza atacağını ve okulumuzla birlikte ortak büyük çalışmaları birlikte gerçekleştireceğimizi düşünüyorum” dedi. Ayrıca okulun faaliyetleri ve yaklaşan etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Divan Başkanı Federasyonu onurlandıran diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini de selamlayarak katılımlarından dolayı teşekkür etti ve birer konuşma yapmaları için kürsüye davet etti. İlk olarak; Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Başkanı Ruhi Duman ardından sırasıyla; Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunları Derneği adına Ali Deveci, Beykoz Denizciler Derneği adına Abdullah Sülün, Barbaros Denizciler Derneği adına Mustafa Dülger, Karamürsel Meslek Yüksek Okulu Mezunları Derneği adına Mutlu Yelten, Deniz Polisini Destekleme ve Geliştirme Derneği adına Kapt. Saim Oğuzülgen ve son olarak Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği adına Vural Çağrıcı konuşmalarını gerçekleştirerek Denizcilik Federasyonu için mutluluk duyduklarını belirterek, yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar dilediler.

Konuşmaların ardından gündeme geçildi. Yönetim Kurulu’na imza yetkisi verilmesi oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra Faaliyet Raporunu Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Selçuk Şenkal, Bilanço ve Tahmini Bütçe ile Denetleme Raporunu Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Kapt. Baybora Yıldırım okudu. Raporların okunmasının ardından oylama yapıldı, raporlar oy birliği ile kabul edildi. Yönetim Kurulunun ibra edilmesinin ardından Denizcilik Federasyonun 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Selçuk Şenkal kürsüye gelerek, I. Dönem Kurucu üyelere teşekkür eden bir konuşma yaptı.

Mevcut tüzük üzerinde değişiklik yapılması ile ilgili gündem maddesi görüşüldü. Genel Kurul’a T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından gönderilen tebrik telgrafı okundu. Daha sonra muhammen bütçe okundu ve kabul edildi. Son olarak yeni seçilecek Yönetim ve Denetim Kurulu adayları açıkladı. Bu sırada Genel Kurula katılan Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin Şevli de bir konuşma yaparak yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar diledi ve Denizcilik Federasyonunun Türk denizciliğine hayırlı olmasını temenni etti. Daha sonra seçimlere geçildi. Seçimler sırasında dilek ve temenni konuşmaları yapıldı. Kapt. Hasan Terzi denizcilik idaresinin tarihçesini içeren bir konuşma yaptı.

Yapılan kapalı oylama neticesinde;

Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine;

Müh. Selçuk Şenkal

Müh. Bülend Temur

Kapt. Cengiz Karabüber

Kapt. İbrahim Yıldırım

Kapt. Zafer Geyik

Müh. Feramuz Aşkın

Kapt. Baybora Yıldırım

Kapt. Kader Terzi

Kapt. Cem Yılmaz

Kapt. Alaattin Kurt

Kapt. Tuncay Çehreli

Kapt. M. Kamil Mamat

Müh. Ahmet Hamza

Müh./Av. Mahmut Karaman

Kapt. Ahmet Üstündağ

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;

Kapt. Ömer Salcı

Kapt. Müjdat Albayrak

Kapt. Mete Koçar

Kapt. Muhammer Arslantürk

Kapt. Hasan Terzi

Müh. Gürol Yurtseven

Müh. M. Oytun Ayık

 

Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine;

Kapt. Saim Sivri

Kapt. Can Kıraç

Kapt. İ. Hakkı Yardımcı

 

Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine,

Müh. İbrahim Karakoç

Kapt. S. İsmail Ceylan

Kapt. Ali Gül

Divan Başkanı Kapt. Atilla Kocataş; Elite Hotel Dragos’ta toplantının yapıldığı salonu tahsis eden Ahmet Hamza ve Fadıl Terzi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, yeni seçilen Yönetim Kurulu’na başarılar diledi ve hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek toplantıyı sona erdirdi.

Gerçekleştirilecek ilk Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımı yapılacak.

ahmet-hamza.jpg

ali-comert.jpg

baybora-yildirim.jpg

bulend-temur.jpg

cemalettin-sevli.jpg

cengiz-karabuber.jpg

ibrahim-yildirim.jpg

mehmet-akbas.jpg

nil-guler.jpg

selcuk-senkal.jpg

zafer-geyik.jpg

divan-kurulu.jpg

divan-kurulu+yonetim-kurulu.jpg

yeni-yonetim-kurulu.jpg

www.UlasimOnline.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ulaştırma | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim