• BIST 95.852
  • Altın 190,521
  • Dolar 4,6669
  • Euro 5,4353
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 26 °C

İzmir Kruvaziyer Limanı özelleşiyor

İzmir Kruvaziyer Limanı özelleşiyor
İzmir Kruvaziyer Limanı, 46 yıl süre ile “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirilecek. Geçici teminat bedeli 15 milyon dolar.

İzmir Kruvaziyer Limanı, 46 yıl süre ile “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirilecek.  İzmir Kruvaziyer Limanı, 46 yıl süre ile “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirilecek. Geçici teminat bedelinin 15 milyon dolar olarak belirlendiği ihalede, teklifler en geç 7 Eylül 2012 saat 17.00’ye kadar verilecek.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) yatırımcılara davet ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (TCDD) ait İzmir Kruvaziyer Limanı, 46 yıl süre ile “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirilecek. Geçici teminat bedelinin 15 milyon dolar olarak belirlendiği ihalede, ihale şartnamesi ve doküman bedeli olarak 15 bin TL ödenecek.

-TEKLİFLER DOLAR OLARAK ALINACAK VE İHALE DOLAR CİNSİNDEN SONUÇLANDIRILACAK-

İhale, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonu’nca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek. Teklifler dolar olarak alınacak ve ihale dolar üzerinden sonuçlandırılacak.

İhale bedeli olarak teklif edilen tutar “İzmir Kruvaziyer Limanı’nın 46 Yıl Süre İle İşletme Hakkının Devrine İlişkin İmtiyaz Sözleşmesi” imza tarihinde peşin veya vadeli olarak ödenebilecek.

-VADELİ ÖDEMELERDE TAKVİM-

İhale bedelinin vadeli ödenmesi durumunda vadeler ve ödeme miktarları şu şekilde olacak:

”Toplam ihale bedelinin en az yüzde 20’si imtiyaz sözleşmesinin imza tarihinde, toplam ihale bedelinin en az yüzde 20’si imtiyaz sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren en geç 1 yıl, içerisinde, toplam ihale bedelinin en az yüzde 20’si imtiyaz sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren en geç 2 yıl içerisinde, toplam ihale bedelinin en az yüzde 20’si imtiyaz sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren en geç 3 yıl içerisinde, bakiye tutar ise imtiyaz sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren en geç 4 yıl içerisinde nakden ödenecek.”

İhale bedelinin vadeye bağlanan tutarına, İmtiyaz Sözleşmesi imza tarihinden itibaren yıllık LİBOR+2.5(ikibuçuk) faiz ödemeleri anapara ödemeleri ile aynı tarihte yapılacak.

-TEKLİF SAHİBİNİN BULUNDURMASI GEREKEN ŞARTLAR-

İhaleye katılabilmek için ihale şartnamesi ve dokümanlarının alınması zorunlu olacak. İhale şartnamesi ve dokümanları karşılığı olarak alınan bedel her ne suretle olursa olsun iade edilmeyecek. İhaleye katılabilmek için teklif sahibinin en az birini bulundurması gereken şartlar şunlar olacak:

“-2011 yılı içerisinde en az 100 milyon dolar ciro elde etmesi.

-31 Aralık 2011 tarihi veya daha sonraki bir tarih itibariyle 100 milyon dolar değerinde fon yönetiyor olması.

-31 Aralık 2011 tarihi veya daha sonraki bir tarih itibariyle 50 milyon dolar net aktif değere sahip olması

-31 Aralık 2011 tarihi veya daha sonraki bir tarih itibariyle öz sermayesinin en az 50 milyon dolar seviyesinde bulunması.”

-TEKLİFLER EN GEÇ 7 EYLÜL SAAT 17.00’YE KADAR VERİLECEK-

Liman hakkında hazırlanan ihale şartnamesi ve dokümanları 15 bin TL karşılığında temin edilebilecek. Teklifler, İhale Şartnamesi ve İhale Dokümanlarında belirtilen hususlar dikkate alınarak hazırlanıp en geç 7 Eylül 2012 Cuma günü saat 17.00’ye kadar İdare’ye teslim edilecek.

www.UlasimOnline.Com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ulaştırma | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim