• BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 18 °C

"Logitrans 2010 Lojistik Ödülleri" verildi

"Logitrans 2010 Lojistik Ödülleri" verildi
Dünyanın en büyük 10 fuarcılık şirketinden biri olarak gösterilen Messe Münih ile EKO Fuarcılık ortaklık anlaşması imzaladı.

"Logitrans 2010 Lojistik Ödülleri" verildi

Dünyanın en büyük 10 fuarcılık şirketinden biri olarak gösterilen Messe Münih ile EKO Fuarcılık ortaklık anlaşması imzaladı.

EKO Fuarcılık tarafından 4-6 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve lojistik sektörünün lider firmalarını ağırlayan 4. Logitrans Transport Lojistik Fuarı, açılış gününde önemli bir anlaşmaya evsahipliği yaptı. Ortak bir taşımacılık ve lojistik fuarı düzenleme planlarını 2010 yılının Mart ayında imzaladıkları “İyi Niyet Anlaşması” ile gündeme getiren EKO Fuarcılık ile Alman fuarcılık devi Messe Münih (MMI) ortaklık anlaşmasına imza attı.

Toplam 154 ülkede, pek çok sektörde fuar düzenleyen, taşımacılık ve lojistik alanında dünyanın en büyük fuarı olan Transport Logistic Fuarı’nın organizatörü Messe Münih ile EKO Fuarcılık’ın 2011 yılının Aralık ayında İstanbul’da birlikte düzenleyeceği ilk fuar, Logitrans Transport Lojistik Fuarı olacak. İmza töreninde bir konuşma yapan EKO Fuarcılık Genel Müdürü İlker Altun, “2011 yılında Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nı iki misli büyütmüş olacağız. Bölgemizin kendi alanındaki en büyük fuarı olmak adına konulmuş bulunan bu hedef, Messe Münih ve EKO ortaklığıyla garanti altına alınmış oluyor. Türkiye’nin resmi politikalarıyla örtüşen bir yol haritamız bulunmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarının ve sektörel medyanın da büyük desteği var. Önümüzdeki yıllardan itibaren yalnızca Türkiye’nin değil, Almanya ile Çin arasındaki bölgenin en büyük lojistik fuarı, Logitrans Transport ve Lojistik Fuarı olacaktır” dedi.

Anlaşmaya Messe Münih adına imza atan Messe Münih Yönetim Kurulu Üyesi Gerhard Gerritzen ise EKO Fuarcılık ile Messe Münih’in, Logitrans’ı gelecekte birlikte düzenlenmek için hissedarlık anlaşması imzaladığını bildirmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Gerritzen, “EKO Fuarcılık ile Messe Münih, çok önemli bir fuar olan Logitrans’ın başarılı bir şekilde uluslararası niteliğe kavuşacağı ve bu genişlemenin pazarın ihtiyaçlarını karşılayacağı konusunda rahattır. Messe Münih olarak EKO Fuarcılık’ın bizimle birlikte adım atmasından gurur duyuyor ve bu ortaklık için doğru ortağı seçtiklerine inanıyoruz. Logitrans ile bir başarı hikâyesi yazacağımıza güveniyor ve Aralık 2011’deki ilk ortak etkinliğimizi sabırsızlıkla bekliyorum” diye konuştu.

“Logitrans 2010 Lojistik Ödülleri” sahiplerini buldu

Bu yıl 18’i 13 farklı ülkeden olmak üzere 213 markayı temsil eden 102 katılımcı firmayı bir araya getiren 4. Logitrans Transport Lojistik Fuarı açılış gününün akşamı, ilk kez düzenlenen “Logitrans 2010 Lojistik Ödülleri”ne de ev sahipliği yaptı. Ülkemizde hızla gelişen lojistik sektörünün başarılı kurum ve kişilerinin belirlendiği yarışmada “Ulaştırma Bakanlığı Belgeli Hizmetler” ile “Oda ve Derneklere Kayıtlı Hizmetler” farklı kategorilerde değerlendirildi. Ayrıca proje ve ürünlere “Jüri Özel Ödülleri” verildi.

“Logitrans 2010 Lojistik Ödülleri”nin jürisinde sivil toplum kuruluşlarını ve sektör yayınlarını temsilen Ahmet Oğuz (Devir Saati), Atilla Yıldıztekin (CSCMP Türkiye), Hakan Albayrak (ARLOD), Hüseyin Kıyak (RODER), İbrahim Öz (DTD), İlker Altun (EKO Fuarcılık), M. Mete Kalender (Taşımacılar), M. Vahit Mahmatlı (Maya Yayınları), Murat Erdoğan (Perşembe Rotası), Mutlu Doğan (Trans Medya), Nuray Pekcan (Kamyonum), Nurten Berberoğlu (Ticari Araçlar) Recep Canpolat (Ulaşım Online), Selçuk Onur (Lojimedya), Serhat Baş (Aysberg Yayınları), Şenel Özdemir (Transport) yer aldı.

“Atlas” lojistiğe uyarlandı

Dünyayı sırtında taşıyan mitolojik Atlas’dan esinlenilerek yaratılan yarışmanın ödülü, heykel sanatçısı Aykut Ayaztuna tarafından tasarlandı. Mitolojiye göre Atlas’ın Olympos’a saldırdığı için Zeus tarafından gök kubbeyi omuzlarında taşımakla cezalandırıldığını anlatan EKO Fuarcılık Genel Müdürü İlker Altun, “Buradan hareketle, tıpta kafatasını taşıyan ilk omura da atlas adı verilmiş. Biz de bunun taşımacılık ve lojistik sektörüne çok uygun bir çağrışım olduğunu düşündük” dedi.

Logitrans Transport Lojistik Fuarı hakkında

Türkiye ve komşu bölgelerinin en etkili transport ve lojistik fuarı olan Logitrans Transport Lojistik Fuarı 2004 yılından bu yana EKO Fuarcılık tarafından düzenleniyor. Logitrans Fuarı’nın hizmet sektöründen ağırlıklı katılımcı profilini karayolu taşımacıları, 3’üncü ve 4’üncü parti lojistik şirketleri, demiryolu-denizyolu acenteleri, havayolları, liman otoriteleri, tedarik zinciri yöneticileri, sigorta ve finans kurumları oluşturuyor. Fuarda sektörün endüstriyel ayağında sergilenen ürünler arasında ise depolama-raf sistemleri, forklift, istif makineleri, depo ekipmanları, yazılım-otomasyon çözümleri, araç takip-filo yönetim sistemleri, sinyalizasyon teknolojileri, ticari araçlar, yedek parça ve aksesuvarlarıyla çekiciler yer alıyor. EKO Fuarcılık ayrıca “Uluslararası Tedarik Zinciri Zirvesi” ile “Logitrans Lojistik Ödülleri” organizasyonlarını da yürütüyor.

KATEGORİLER VE ÖDÜL ALANLAR

“Ulaştırma Bakanlığı Belgeli Hizmetler”

Uluslararası Lojistik İşletmecileri (L2)

· Omsan Lojistik A.Ş. (Birincilik Ödülü)

· Mer-Tur Otomotiv ve Taşımacılık Ltd. Şti. (İkincilik Ödülü)

Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri (R2)

· Gefco Taşımacılık ve Lojistik A.Ş. (Takdir Ödülü)

Uluslararası Ticari Eşya Taşımacıları (C2)

· Intercombi Transport ve Lojistik A.Ş. (Birincilik Ödülü)

· Nedlloyd Road Cargo Ulus. Taş. Tic. A.Ş. (İkincilik Ödülü)

· Sağlık Trans. Nak. ve Tic. Ltd. Şti. (Üçüncülük Ödülü)

· S. Aras Lojistik (Takdir Ödülü)

· Selamoğlu Nak. Tic. A.Ş. (Takdir Ödülü)

Yurtiçi Lojistik İşletmecileri (L1)

· Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş. (Birincilik Ödülü)

· Ceynak (İkincilik Ödülü)

· İnci Lojistik A.Ş. (Üçüncülük Ödülü)

· Yurtiçi Lojistik Ted. Zin. Yön. ve Dağ. A.Ş. (Takdir Ödülü)

· Havi (Takdir Ödülü)

Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörleri (R1)

· Omsan Lojistik A.Ş. (Takdir Ödülü)

· Arkas Ulaştırma A.Ş. (Takdir Ödülü)

Yurtiçi Kargo İşletmecileri (M2)

· Aras Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Kar. Taş. A.Ş (Takdir Ödülü)

Yurtiçi Dağıtım İşletmecileri (P2)

· Aktif İleti ve Kurye Hiz. A.Ş. (Takdir Ödülü)

“Oda ve Derneklere Kayıtlı Hizmetler”

Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (DTO üyesi)

· Proje Kargo ve Yat Taş. Ltd. Şti. (Takdir Ödülü)

Demiryolu Taşıması Firmaları (DTD üyesi)

· Turkon Demiryolu (Takdir Ödülü)

· Eksper Tren Taşımacılığı A.Ş. (Takdir Ödülü)

Uluslararası Hava Taşıma Firmaları (IATA belgeli)

· DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş. (Takdir Ödülü)

Antrepo İşletmecileri (Antrepo açma izin Belgeli)

· S Sistem Lojistik Hizmetler A.Ş. (Birincilik Ödülü)

· Ceynak (İkincilik Ödülü)

· Özgür Beynelmilel Nak. Ve Tic. A.Ş. (Üçüncülük Ödülü)

Liman İşletmecileri (TÜRKLİM üyesi)

· Port Akdeniz (Takdir Ödülü)

“Jüri Özel Ödülleri”

· Ankara Lojistik Yatır. Ve Akaryakıt Tic. A.Ş. (Lojistik Merkez / Üs)

· Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş. (MilkWay Çiğ Süt Toplama Takip Sistemi)

· TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü (Demiryolu Taşımacılığında Yeni Atılımlar)

· Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (Türkiye’nin Transit Havacılık Merkezi Olma)

· Aras Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taş. A.Ş. (Saran Paket)

· Üçge Drs Depo Raf Sist. Paz. San. ve Tic A.Ş. (Mobil Depolama)

· Tırsan (Hafif Perdeli / Tenteli Semitreyler Serisi)

· BMC (Profesyonel 522 Hafif Kamyon)

· Mercedes (Axor Çekici)

www.UlasimOnline.Com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ulaştırma | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim