• BIST 116.432
  • Altın 165,848
  • Dolar 3,9317
  • Euro 4,8170
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 6 °C

Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı atandı

Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı atandı
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi “Lojistik Yönetimi” Bölüm Başkanlığı'na Prof. Dr. Okan Tuna atandı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı atandı

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi “Lojistik Yönetimi” Bölüm Başkanlığı'na Prof. Dr. Okan Tuna atandı.

Prof. Dr. Okan Tuna kimdir?

1968 İzmir doğumlu olan Prof. Dr. Okan TUNA, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünde tamamladıktan sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün “Uluslararası İşletmecilik” Ana Bilim Dalından “Türkiye’de İhracatın Arttırılmasında Lojistik Bir Destek Kurumu Olarak Nakliye Müteahhitliğinin Rolü” başlıklı teziyle yüksek lisans derecesini, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Pazarlama” Anabilim Dalından “Örgütsel Pazara Yönelik Hizmetlerde Algılanan Hizmet Kalitesi, Davranışsal Niyetler ve Müşteri Özellikleri İlişkisi: Konteyner Taşımacılığı Hizmetleri Üzerine Bir Araştırma” başlıklı teziyle doktora derecesini elde etmiştir. Prof. Dr. TUNA, 2004 yılında “Pazarlama” Anabilim Dalında Doçent ünvanını almıştır.

1992 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde öğretim elemanı olarak çeşitli kademelerde görev alan Prof. Dr. Okan TUNA aynı zamanda Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanlığı, Fen Bilimleri Enstitüsü Lojistik Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanlığı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Senatosu üyeliklerini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Tuna, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren “Lojistik Laboratuvarı”nın kurucusudur. Türkiye’de alanında ilk olarak değerlendirilen bu laboratuvarda farklı lojistik senaryoları görsel malzeme kullanılarak simüle edilmekte ve hem eğitim hem sistem geliştirme amaçlı kullanılmaktadır. Prof. Dr. Tuna aynı zamanda Türkiye’de ilk kez kurulacak olan ve Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından da desteklenen “Mersin İli Tedarik Zinciri Akredite Test ve Ar-Ge Merkezi” projesinin de danışmanlığını yürütmektedir.

Prof. Dr. Tuna 2007-2008 yılları arasında ABD’de bulunan Maine Denizcilik Akademisi Uluslararası Lojistik ve İşletmecilik Bölümünde bir yıl misafir öğretim üyesi olarak bulunmuş ve lojistik/tedarik zinciri yönetimi konularında dersler vermiştir. Prof. Dr. Tuna, aynı zamanda Bremen ve Viyana Uygulamalı Bilimler Üniversitelerinde de kısa dönemli olarak dersler vermiştir.

The Asian Journal of Shipping and Logistics adlı akademik derginin editörler kurulu üyesi olan Prof. Dr. Tuna bunun yanı sıra çok sayıda ulusal ve uluslararası akademik derginin hakemliğini de yapmaktadır.
Her yıl İngiltere’de Logistics Research Network (LRN- Lojistik Araştırmaları Ağı) tarafından düzenlenen konferansın “Doktora Çalıştayı” eş moderatörlüğünü görevini de üstlenmektedir.
Lojistik, tedarik zinciri ve ulaştırma konuları ağırlıklı olmak üzere ulusal ve uluslararası çok sayıda eserin sahibi olan Prof. Dr. Okan TUNA, LODER (Lojistik Derneği) ve Logistics Research Network (LRN- Lojistik Araştırmaları Ağı) üyesidir.

www.UlasimOnline.Com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ulaştırma | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim