• BIST 112.122
  • Altın 175,002
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 22 °C

MARS Lojistik'e ISO 27001 ile ödüllendirildi

MARS Lojistik'e ISO 27001 ile ödüllendirildi
Mars Logistik; Türkiye`de henüz çok azsayıda kurumda bulunan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi`ni almaya hak kazandı.

Mars Logistics; yürüttüğü titiz ve başarılı çalışmalar sonucunda dünyaüzerinde geçerliliği olan, kurumlara etkin bilgi güvenliği yönetiminin nasılyapılması gerektiği konusunda standartlar getiren ve Türkiye`de henüz çok azsayıda kurumda bulunan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi`ni almaya hak kazandı.

Kara, hava, deniz ve demiryolu nakliyesi, fuar ve etkinlik lojistiği, projetaşımacılığı, gümrükleme, sigorta, depolama ve diğer tüm lojistikhizmetlerini kusursuz olarak sunan, sektörde sayısız farklılıklar yaratan,sürekli büyüyerek müşterilerine yenilikler sunan  ve müşteri bilgileriningüvenliğine büyük önem veren Mars Logistics, sahip olduğu (ISO 9001, ISO14001 ve OHSAS 18001, ISO 10002)yönetim sistemleri standartlarına son olarakISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini ekledi.Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin koruduğumaddelerden gizlilik ileşirketbilgi varlıklarına yetkisiz erişimin engellenmesi, bütünlük ilebilgilerin doğruluğunun ve tamlığının sağlanması, erişilebilirlik ile deihtiyaç olduğunda bilgiye ulaşılabilmesi sağlanacaktır.

Uzun süredir bu önemli belgeyi almak için çok yoğun ve titiz çalışmalaryaptıklarını belirten Mars Logistics Genel Müdür Yardımcısı Ali Tulgar;"ISO 27001, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (Information Security ManagementSystem) bilgi varlıklarımızı korumamıza ve özellikle de müşterilerimizegüven vermemize yardımcı olur. Bu standart, Bilgi Güvenliği YönetimSistemimizi oluşturmak, uygulamak, işletmek, izlemek, incelemek, sürdürmekve geliştirmek için süreç yaklaşımını benimser. Bilgi güvenliği, şirketlerinen büyük hazineleri olan verilerinin her koşulda gizliliğinin,ulaşılabilirliğinin ve bütünlüğünün korunmasını, ayrıca iş sürekliliği vefelaket durumlarında kaybın en aza indirilmesini amaçlar. Gelişenteknolojiyle birlikte, özellikle büyük kurumlarda yaşanan güvenliksorunları, iş sürekliliğiyle ilgili ciddi problemlere yol açarken kurumlarınpazar kaybı, müşteri ve iş ortakları karşısında güven yitirmesine bile nedenolabilmektedir. Özellikle kurumun itibar ve güvenilirliğinin gerikazanılması, yitirilmemesi için alınacak olan önlemlerden her zaman dahapahalıya mal olmaktadır. İşte bu çok önemli noktadan hareketle BilgiGüvenliği Yönetimi konusunda tüm standartlara sahip bir kurum olduğumuzubelgeleyebilmek için, ülkelere göre özel tanımlar içermeyen ve uluslararasıbir standart olan ISO 27001 Belgesi`ni almak üzere başvuruda bulunduk.Sisteminoluşum sürecinde şirketimize ait bilgi varlıkları tek tek tespitedilmiştir. Bu bilgilerin sınıflandırılarak, özellikle gizli bilgilerinkorunma düzeyinin artması sağlanmıştır. Yetkisiz erişimler hem sistemselolarak hem de fiziksel olarak engellenmiştir. Belge ile müşteriye sunulanhizmetler sonucu ortaya çıkan bilginin güvenliğini, ilgili yasa vedüzenlemelere göre sağlamayı taahhüt etmiş bulunuyoruz." dedi.

ISO 27001`in bilgi varlıklarınızın gizliliği, erişilebilirliği vetutarlılığının sağlanmasına yönelik olarak risk yönetimini, risk işlemeplanlarını, görev ve sorumluluklarını, iş sürekliliği planlarını, acil durumolay yönetimi prosedürlerini hazırlama ve uygulamada da bunlarınkayıtlarının tutulmasını gerekli kıldığını belirten Ali Tulgar; "ISO 27001belgesi ile şirket bilgileri üzerinde oluşabilecek tehditler risk analiziile tanımlanarak, risklerle doğru orantılı şekilde, gerekli önlemlerinalınması sağlanmıştır. Belge ile sadece Mars Logistics'e ait olanoperasyonel ve kişisel bilgilerin değil, aynı zamanda müşterilere aitbilgilerin de korunması sağlanmıştır. Bu koruma şirket çalışanları,tedarikçiler ve diğer üçüncü taraf kişi ve kuruluşlar dikkate alınaraktasarlanmıştır. Standart kapsamında şirket personelimizin de konuyla ilgilibilgi ve bilinç düzeyi arttırılmıştır."

www.UlasimOnline.Com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ulaştırma | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim