• BIST 102.150
  • Altın 229,556
  • Dolar 5,3274
  • Euro 6,0401
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 6 °C

Nerenin Hangi Şehrin Plakası

Nerenin Hangi Şehrin Plakası
Nerenin Hangi Şehrin Plakası

 

 

Nerenin veya hangi şehrin plakası gibi soruları çoğu zaman duymuşuzdur. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de araçların plaka numaraları bulunmaktadır. Her araç için ayrı belirlenmiş olan bu plaka numaraları bir bakıma aracın kimlik numarası gibi bir şeydir. Bir plakan hangi şehre ait olduğunu öğrenmek özellikle araç alım ve satımı süresinde çok yoğun olarak gerçekleştirilen bir hizmettir. Ülkemizde 1 den 81 e kadar belirlenmiş olan bu plaka numaraları alfabetik bir numara şekli ile yapılmıştır. Ancak sonradan şehir olan bazı iller bu alfabetik sıranın bozulmasına neden olmuştur.

Plaka numaralarının yanındaki kodların neye göre belirlendiği de araç sahiplerinin merak ettikleri bir konudur. Plakanın hangi şehre ait olduğunun yanında hangi ilçeden çıkarılmış olduğu da son derece önemlidir. Bu sebepledir ki Plaka numarasının yanında bulunan harfler ve sonrasındaki rakamlar da plakan hangi ilçeye ait olduğu bilgisini bizlere vermektedir.

Özellikle yeni araç alanlar bu anlamda kendi ilçelerine ait plaka kodu çıkarmak için öncelikle İlçe trafik şube müdürlüklerine gitmeleri gerekmektedir. Nerenin Plakası veyahut Hangi şehrin plakası konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki kaynak linkimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ülkemizdeki bütün plaka bilgilerine de ulaşabilirsiniz.  

İlgili Kategori: Nerenin Plakası Hangi Şehrin ?

Örnek İçerikler

03 nerenin Hangi Şehrin Plakası

05 nerenin Hangi Şehrin Plakası

16 nerenin Hangi Şehrin Plakası

19 nerenin Hangi Şehrin Plakası

08 nerenin Hangi Şehrin Plakası

12 nerenin Hangi Şehrin Plakası

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ulaştırma | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim