• BIST 2.393,61
  • Altın 931.844
  • Dolar 15.9688
  • Euro 16.7788
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 11 °C

DEFAV 21. Geleneksel Dayanışma Gecesi'ne yoğun ilgi

DEFAV 21. Geleneksel Dayanışma Gecesi'ne yoğun ilgi
İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) 21. Geleneksel Dayanışma Gecesi 2 Nisan Cumartesi akşamı Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde gerçekleştirildi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) 21. Geleneksel Dayanışma Gecesi 600 kişiyi geçkin katılımla gerçekleştirildi. 2 Nisan 2016 tarihinde Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde gerçekleştirilen geceye; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Alev Tunç, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Başkanı Başaran Bayrak, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Baybora Yıldırım, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Birol Bayrakdar, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Salih Bilal, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akpınar, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dereli, İTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veli Tan Kirtiş, İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Üstüner ve Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır'ın yanı sıra denizci sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve denizcilik camiasının seçkin firmaları katıldı.

1995 yılında kurulan ve destekçilerinin yardımları ile eğitim ve sosyal amaçlı hedefleri doğrultusunda bu günlere gelen; denizcilik eğitimine, denizcilere ve denizci ailelerine destek olmak amacıyla kurulan DEFAV İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla yerleşkesinde bulunan öğrenci yurdunun işletmesini de sürdürmekte. Bu yardımların devamlılığını sağlamak amacıyla düzenlenen dayanışma gecesi ise saat 19.00’da verilen bir kokteyl ile başladı. 

Misafirlerin karşılanmasının ardından, saat 20.00’de yemeğe geçildi.Savaş Karakaş’ın “Bu gün burada 600 den fazla seçkin konuk bir araya geldi. Oldukça fazla sayıdaki kişiye de maalesef yer yokluğundan dolayı olumlu cevap veremedik” diyerek açtığı gecede ilk olarak Denizcilik Yüksek Okulu 1988 yılı Güverte Bölümü mezunu Tarkan Karakaya ve grubu Metroboss sahne aldılar.  

Daha sonra DEFAV Yönetim Kurulu Üyeleri asil ve yedek üyeleri sahneye davet edildi. Üyeler vakfın çalışmalarına katkıları dolayısıyla salondan büyük alkış aldılar. Ardından DEFAV Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Bülend Temur kürsüye davet edildi. Temur tüm konukları selamladıktan sonra “Sözlerime, ülkemizin bütünlüğü için canını veren şehitlerimiz ve al bayrağımızı dünya denizlerinde dalgalandırmak uğruna şehit olan denizcilerimizi rahmetle anarak başlamak istiyorum. Hain teröristler ve teröristlerle mücadelenin karşısında olan hainlere inat bugün tüm ülkemize örnek olacak şekilde büyük denizcilik camiamızın her kesimi yine bir araya geldi.” diyerek başladığı konuşmasını, vakfın çalışmalarına katkıları bulunan kişi ve kurumlar ile geceye destek veren sponsorlara teşekkürlerini sunarak tamamladı.

Daha sonra DEFAV’a katkı ve katılımları bulunan kurum ve şahıslara plaketleri takdim edildi. Plaket töreni sırasında ilk olarak aynı zamanda gecenin ana sponsoru olan Kaptan Altay Altuğ’a “Yaşam Boyu Başarı” ödülü takdim edildi. Vakıf tarihinde ilk kez verilen bu ödülü alan Kaptan Altay Altuğ birlik ve beraberlik mesajları içeren bir konuşma yaptı. 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka da yaptığı konuşmada Altay Altuğ’u tebrik etti ve yaptığı çalışmalardan dolayı DEFAV yönetim kurulunu kutladı. 

2016 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi Binali Yıldırım Öğrenci Yurdumuzda oda tefrişi bağışında bulunan,  Ayship Aydın Deniz İşletmeciliği (adına Gürhan Burak Alkoç) , Kapt. Fevzi Uzun, Ulusoy Deniz Yolları A.Ş. (adına Kapt. Mesut Cesur), Kapt. Vehbi Koç, - Merhum Naci Alkoç anısına (adına Gürhan Burak Alkoç), Merhume Güler Karasalih anısına (adına Gamze Temur) , Merhume Fatma Gülseri Çırak anısına (adına  Pınar Karabüber )’e plaketleri Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka tarafından takdim edildi. 

Akabinde ise önceki dönemlerde DEFAV Yönetim Kurulunda görev alan;  Müh. Vehbi Üstün,   Kapt. A. Uğuray Akıncı, Sn. Kapt . Murat Özaydın,  Müh. Ş. Şenol Üngör,Kapt. Tahir Sarıoğlu veMüh. İlker Meşe anons edilerek salonda bulunanlara teşekkür plaketleri Başkan Bülend Temur tarafından sunuldu. 

Gecede ayrıca, başarılı çalışmaları nedeniyle Vakıf Müdürü Sayın Süleyman Suten ile Vakıf çalışanı Fikriye Aytaç’a, düzenlemiş olduğu serginin gelirini DEFAV’a bağışlamış olan Ressam Ayşen Can’a ve yazmış olduğu “Yüksek Denizcilik Okulu” isimli kitapla okul tarihine ışık tutan Mutlu Karakaya’ya, Sahnede Metroboss grubu ile birlikte gerçekleştirdiği üstün performansı nedeniyle Kapt. Tarkan Karakaya’ya plaketleri takdim edildi. 

Gecede iki de sürpriz bağış yapıldı. Erkan Yıldırım ve Kapt. Vehbi Koç’un masasında misafir olarak bulunan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Binali Yıldırım’ın arkadaşlarından İtalyan Nova Marine Carriers S.A. firması sahibi armatör Kaptan Giovanni  Romeo yurt öğrenci dinlenme salonu için cömert bir bağışta bulundu. Hamburg-İstanbul Denizcilik Buluşması toplantılarını düzenleyen, Hamburg Marine Grup Başkanı Saruhan Bozyakalı ise bir oda tefrişi bağışında bulundu. 

Geceye sponsor olan diğer firmalar ise şu şekilde sıralandı;

Platin Sponsorlar  

ABS Türkiye 

İMEAK Deniz Ticaret Odası 

Jotun Boya  

Lloyd's Register 

LISCR  

Nippon Kaiji Kyokai İstanbul Office 

Nippon Paint Marine Coatings Turkey 

Optima Denizcilik Ve Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 

Transbosphor Denizcilik Nakliyat ve Ticaret Ltd. Şti. 

Türk Loydu  Vakfı 

Altın Sponsorlar  

ACM Enerji Denizcilik Ticaret Ve Sanayi A.Ş. 

Alyans-Tempo Grup 

Aras Deniz İnşa A.Ş. 

Aydın Deniz İşletmeciliği A.Ş. 

Çeliktrans Tersanesi 

Desan Deniz İnşaat 

Düzgit Gemi İnşa Sanayi A.Ş. 

Forsa  Denizcilik ve Ticaret Ltd. Şti. 

Global Denizcilik Hizmetleri Ltd. Şti. 

International Paint Pazarlama Ltd. Şti. 

İnce Denizcilik ve Ticaret A.Ş. 

Kaptanoğlu Denizcilik Grubu 

OMV Petrol Ofisi A. Ş. 

Onursan Ltd. Şti. 

Ulusoy Deniz Yolları İşletmeciliği  A.Ş. 

Gümüş Sponsorlar  

Akademi Denizcilik Danışmanlık Eğitim Yayınları Ticaret A.Ş. 

Arkas  Deniz Ticaret Filosu 

Bernhard Schulte & Schulte Marine Concept 

Breau Veritas Deniz ve Gemi

Delmar Safety 

Deniz Nakliyatı T.A.Ş. 

DNV-GL 

Elkenz Denizcilik Nakliyat ve Ticaret Ltd. Şti. 

Er Denizcilik Sanayi Nakliyat ve Tic. A.Ş. 

Esko Marine-Trojan Marinex  

İstanbul Denizcilik Gemi İnşa Sanayi  ve Ticaret A.Ş. 

Korean Register Of Shipping  

KPI Bridge Oil Denizcilik  ve Ticaret Ltd. Şti. 

Med Marine Kılavuz. ve Röm. Hiz. İnş. San. ve Tic. A.Ş

Megatrans Uluslararası Deniz Nakliyat Ticaret A.Ş. 

Omni Sigorta Ve Reasürans Brokerlik  Hizmetleri A.Ş. 

Özata Tersanecilik Sanayi Ticaret Ltd. Şti. 

Özsay Group Ofcompanies 

Sanmar Denizcilik Makine ve Ticaret A.Ş. 

Sefine Denizcilik Tersanecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 

Tersan Tersanecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 

Yeditepe Şirketler Grubu 

Son olarak gecenin ana sponsorluğunu üstlenen Kapt. Altay Altuğ bir kez daha sahneye davet edildi ve kendisine sponsorluğu dolayısıyla ikinci bir plaket takdim edildi. Her zaman olduğu gibi Kapt. Altay Altuğ mızıkasıyla kürsüye gelerek “Eski Dostlar” şarkısını çaldı.  

Gecede son olarak Eda-Metin Özülkü sahne aldılar. Özülkü çiftinin şarkılarıyla geç saatlere kadar eğlenen denizciler, geceden mutlu ayrıldılar.

defav-002.jpgdefav1-002.jpgdefav2-001.jpgdefav3-001.jpgdefav5-001.jpgdefav4-001.jpgdefav5-001.jpgdefav6-001.jpgdefav7-001.jpgdefav9-001.jpgdefav10-001.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ulaştırma | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim