• BIST 93.216
  • Altın 194,054
  • Dolar 4,7141
  • Euro 5,4703
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 26 °C

DHL Express Türkiye, DPDHL’in Global Kurumsal Sağlık Ödülü’nü Kazandı

DHL Express Türkiye, DPDHL’in Global Kurumsal Sağlık Ödülü’nü Kazandı
Bağımsız uzmanların da görev yaptığı bir komite tarafından yapılan değerlendirmede DHL Express Türkiye, 2014 Kurumsal Sağlık Ödülleri’ni almaya hak kazanan sekiz şirketten biri oldu.

DHL Express Türkiye’nin, çalışanların sağlık konusundaki farkındalığını arttırma ve çalışma ortamında iyileştirmeler yaparak iş sağlığı ve güvenliği risklerini ortadan kaldırmaya odaklanan uygulamalarını özetleyen İşyerinde Sağlık ve Güvenlik - İyiden Mükemmele isimli sunumu, DPDHL’in iyi uygulamaları desteklemek ve kurumsal sağlık uygulamalarını teşvik etmek amacıyla düzenlediği “Kurumsal Sağlık Ödülleri” kapsamında Kurumsal Sağlık Yönetimi komitesi tarafından yüksek sayıda başvuru arasından seçilerek 2014 yılı kazananlarından oldu.

DPDHL Kurumsal Sağlık Yönetimi ve tarafsız akademik danışmanlardan oluşan değerlendirme komitesi, DHL Express Türkiye’nin ödül kazandığı yarışmadaki başvuruları, Fiziki Çalışma Ortamı, Psiko-sosyal Çalışma Ortamı, Kişisel Sağlık Kaynakları, Girişimci Topluluk Katılımı, Sağlık ve Güvenlik Önlemlerinin Kombinasyonu, Diğer Birimlerle İşbirliği ve DPDHL Sağlık, Güvenlik ve Refah Stratejisi Unsurlarından oluşan yedi farklı kriter altında inceledi.

DHL Express Türkiye, 2011 yılında da bu ödüle layık görülmüştü. DHL Express’i her gün daha iyiye taşıyan işyerinde Sağlık ve Güvenlik sunumu aynı zamanda kurumun başarılı iş sağlığı ve güvenliği politikalarının sürdürülebilirliği için harcanan çabalar hakkında da bilgi içeriyor.

DPDHL Kurumsal Sağlık Ödülleri Hakkında

DPDHL, 2013 yılında taşımacılık ve lojistik sektöründe verilen Kurumsal Sağlık Ödülü’nü üçüncü kez ve aynı yıl Almanya’daki Kurumlar için Alman Sağlık Ödülü’nü kazandı.Grubun sağlık yönetimi politikasının temelini çalışanların iş yerinde sağlıklı olmaları ve kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar oluşturuyor. Bu amaçla, DPDHL etkin çalışan katılımını arttırmaya ve kişisel yetenekleri güçlendirmeye yönelik çalışmaların yanı sıra iş organizasyonunu devamlı olarak optimize etmeye odaklanan faaliyetler yürütüyor.

DPDHL’in ana hedeflerinden birini çalışanların sağlık, performans ve motivasyonunu arttırmak için uzun vadeli altyapı yatırımları yaparak ve iş süreçlerini bu yönde geliştirerek, verimliliği tüm Grup bünyesinde arttırmak oluşturuyor. DPDHL’in sağlık ve güvenlik politikası kurumsal ve kurum dışı paydaşların beklentilerine cevap vererek, şirketin sağlık ve mesleki güvenlik altyapısının her ülkede yürürlükte olan mevzuatla uyumlu olmasını da sağlıyor

.DPDHL bünyesinde geliştirilen ve uygulanan tüm Sağlık, Güvenlik ve Refah (Health, Safety & Wellbeing) programlarının kalbinde iş ortamındaki ve süreçlerindeki fiziksel koşulların iyileştirilerek bireysel davranış ve performansın geliştirilmesi yatıyor. Grubun bu yöndeki çalışmalarının daha genel bir amacı, çalışanların sağlığını ve performansını geliştirerek, Grubun ve toplumun başarılı olmasına katkıda bulunmak.

DPDHL Kurumsal Sağlık Ödülü, Grubun Kurumsal Sağlık Politikasının anlatıldığı Kurumsal Sağlık ve Güvenlik Yönetimi belgesinde belirlenen adımlardan biri olup, Grubun Global Sağlık, Güvenlik ve Refah Stratejisinin ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor.

glee-.jpg

www.ulastirma.com.tr

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ulaştırma | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim