• BIST 96.364
  • Altın 240,110
  • Dolar 5,8733
  • Euro 6,5814
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 14 °C

Pegasus o isimleri resmen açıkladı

Pegasus o isimleri resmen açıkladı
Pegasus Havayolları bugün AirportHaber'in özel haber olarak duyurduğu görevden almalar sonrasında Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) bir açıklama yayınladı.

Pegasus Havayolları bugün AirportHaber'in özel haber olarak duyurduğu görevden almalar sonrasında Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) bir açıklama yayınladı.

Şirket içinde verimlilik kapsamında bazı görev değişiklikleri yapıldığını kaydeden Pegasus, görevden alınan isimlerin yanı sıra oluşturulan yeni pozisyonları da duyurdu.

Pegasus'tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Şirketimiz tarafından sürdürülen operasyonel etkinlik ve verimlilik çalışmaları kapsamında Şirketimizin organizasyon yapısında çeşitli değişikliklerin gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Bu doğrultuda:

Genel Müdüre doğrudan raporlayan Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcısı, Yer İşletme Genel Müdür Yardımcısı, Teknik Genel Müdür Yardımcısı ve Güvenlik Müdürü pozisyonlarının yürüttüğü faaliyetlerin koordinasyonundan sorumlu olmak üzere Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) pozisyonu oluşturulacaktır. Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) Genel Müdüre doğrudan raporlayacaktır. Kabin Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı tarafından yürütülen faaliyetler ile birlikte ekip planlama ve süreç yönetimi ve standardizasyon fonksiyonları ise Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) pozisyonuna bağlı olarak yeniden yapılandırılacaktır. Bu göreve Şirketimizde 2013-2014 yıllarında Yurtdışı İştiraklerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan ve hâlihazırda bağlı şirketimiz IHY İzmir Havayolları A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapan Nasuh Nazif ÇETİN atanacaktır.

Genel Müdüre doğrudan raporlayan Uçuş Akademisi organizasyonu oluşturularak hâlihazırda Genel Müdüre doğrudan raporlayan Uçuş Okulları Projesi Genel Müdür Yardımcısı ve Ekip Eğitim Direktörü pozisyonları Uçuş Akademisi kadrosu bünyesinde yeniden yapılandırılacaktır. Bu görev hâlihazırda Şirketimiz Emniyet Yönetimi ve Kalite Direktörü olarak görev yapmakta olan Kemal Mustafa HELVACIOĞLU tarafından yürütülecektir. Kemal Mustafa HELVACIOĞLU'ndan boşalacak Emniyet Yönetimi ve Kalite Direktörü görevine hâlihazırda Emniyet ve Acil Durum Yönetimi Müdürü olarak faaliyet gösteren Murat Cem ALKAN atanacaktır.

Genel Müdüre doğrudan raporlayan Destek Hizmetleri Direktörü pozisyonu kaldırılarak Destek Hizmetleri Direktörlüğüne bağlı birimler Finans Genel Müdür Yardımcılığı olarak yeniden adlandırılan Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı ve İnsan Kaynakları Direktörlüğüne bağlı olarak yeniden yapılandırılacaktır.

Yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında Şirketimizde Uçuş Okulu Projesinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Nadir KABAŞ ve Ekip Eğitim Direktörü olarak görev yapmakta olan Doğan İNANÇ idari görevlerinden ayrılacaklardır. Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Nurçin ÖZSOY Şirketimizden emekliye ayrılacaktır. Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Servet ULAŞAN ise bu görevinden ayrılacak olup Şirketimize danışman olarak destek vermeye devam edecektir.

Kabin Hizmetleri fonksiyonu yönetici pozisyonuna hâlihazırda Destek Hizmetleri Direktörü olarak görev yapmakta olan Ersel GEYİK'in, Teknik fonksiyonu yönetici pozisyonuna hâlihazırda AMO Direktörü – Part 145 olarak görev yapmakta olan Ergün DEMİRCİ'nin atanmasına karar verilmiştir.

Kemal Mustafa HELVACIOĞLU, Murat Cem ALKAN, Ersel GEYİK ve Ergün DEMİRCİ'nin atamaları Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onayına tabidir.

Yukarıdaki değişikliklerin 14 Ekim 2016 tarihi itibarıyla yürürlüğe girmesi öngörülmektedir. Görevden ayrılan yöneticilerimize Şirketimize katkılarından dolayı Pegasus Ailesi olarak teşekkür ederiz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ulaştırma | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim