• BIST 11172.75
  • Altın 2534.854
  • Dolar 32.8742
  • Euro 35.7988
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 21 °C

Türkiye'nin yolunu açmak...

BİNALİ YILDIRIM

Ekonomik, sosyal ve kültürel hayatın seyrini belirleyen temel etken ulaşım ve haberleşmedir. Ulaşamıyorsanız, erişemiyorsanız, varlığınızı ifade etmeniz, ürettiğinizi pazarlamanız ve ihtiyacınız olan ürünleri de temin etmeniz mümkün değildir.

Küreselleşen dünyada ülkemizin rekabet gücünü arttırmak, insanımızın yaşam kalitesini yükseltmek temel ulaştırma ve haberleşme altyapı yatırımlarının öncelikle ve ivedilikle yapılmasıyla mümkündür.

Günümüz dünyasında bilgi üretemeyen, bilgiyi dönüştüremeyen ve kullanamayan toplumların geleceklerini kurma şansı da bulunmamaktadır.

Bütün çabamız, yol yapan, yol açan bir uygarlığın mensubu olma bilinciyle hareket ederek ulusumuzu ve ülkemizi Atatürk'ün hedef gösterdiği saygın konuma ulaştırmak, Türkiye'nin yolunu açmaktan ibarettir...

Bütün yollar ULAŞTIRMA'da...

BİNALİ YILDIRIM
ULAŞTIRMA BAKANI

Bu yazı toplam 13679 defa okunmuştur.
Yorumlar
ZEYNEP
20 Eylül 2011 Salı 11:57
TEBİYESİZ ŞOFÖRLER
Sayın Bakanım;Öncelikle hizmetlerinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamının geleceğinden eminim ve sizlerden bir sorunumuza karşı ilgilerin geleceğini umarak bu mesajı yazıyorum.Ben her sabah ve akşam Güngören Merter arasındaki minübüs hattını kullanan bir bayanım.Çalışıyorum işyeri Merterde.Bu sabah yaşadığım olay gerçekten artık sabrımın sınırlarını ciddi anlamda zorladı ve sitresten dolayı çok sinirliyim.Sayın Bakanım sabah minibüse bindik 2 bayan,şoförün yan tarafındaki koltuğun hemen arkasında genç bir çocuk vardı arkadaşım onun yanına geçti bende arkadaşımın önünde tutunmaya çalışıyorken şoförümüz sürekli tıka basa dolu olan minibüse yolcu almaya devam etti ve her durduğunda bana dönerek öne doğru yaklaşın dedi.öne yaklaşsam o çocukla yapışık ikiz gibi dudak dudağa yolculuk yapacağız.O tarafa doğru geçsem duracak yer olmadığını söylemem rağmen şoför iyice uzattı konuyu ve ilk kez mi minibüse biniyorsun dedi ve çok kabaydı...taksiye bin dedi bende bedava gitmiyoruz taşıma ücretini veriyoruz diyince, 1,5 TL. ye esir mi alıyorsun dedi birşey demedim salak aptal gerizekalı gibi tabirler kullandı terbiyesizlik yapma düzgün konuş dememe rağmen susmadı ve bana dönerek kaba bir şekilde profilini çiziyorum bak bakalım bundan sonra minibüslere binebilecek misin kimse seni almayacak görürsün diye de tehdit etti.Bende onun bu tavrını gerekli yerlere ulaştıracağımı söyledim lütfen ilgilenin.Bu terbiyesizlikler hersabah başkalarıyla da yaşanıyor bu sabahta bana denk geldi ve gerçekten şaşırdım.Bizler çalışan insanlarız Bakanım,her sabah taksiye mi binelim? Ozaman niye çalışıyoruz aldığımız para zaten 800 TL. onu da taksiye vereceksek ne yiyip ne içeceğiz? Plakası 34 M 3309 İstanbul Merter(metrobüs)-Güngören(tekstilkent) kırmızı şapkalı minibüs hattında olan bir olaydır.Lütfen ilgilenilsin çok rica ediyorum.Şimdiden teşekkür ederim.
78.191.71.121
Mertcan G:
18 Eylül 2011 Pazar 22:29
Hızlı Tren.
Sayın Bakanım Türkiye'nin yolunu açarken Samsun'un da yolunu açın. Ankara-Çorum-Samsun Hızlı Treni'nin uygulama projelerini yaptırın ve yatırım programlarına sokun.
176.55.92.213
MESUD DURDU
18 Temmuz 2011 Pazartesi 14:04
SEVGİLERİMLE
SAYIN BAKANIM ESSELAMUNALEYKUM ACİZANE BİZZATIM BİRMÜDDET..YASA.DENİZCİLİKTE. GÖREVİM SIRASINDA BAZI İNSANLAR..BENİ..ÖLÜMLE..TEHTİD ETTİLER..KONU HAKKINDA.GENELMÜDÜR.HİÇ YARDIM CI OLMADI İŞTEN AYRIMK ZORNDA KALDIM--BANA YARDIM EDERMİSİNİZ-SİZ BENİM ESKİ.İŞ VERENLERİM DEN SİNİZ 05377163699.SAYGILARIMLA..MESUD.DURDU.RUHANİYTİNİZLE ALLAHÜTALAMIZIN EMRİ SABRI.YERİNEGETİREREK MUAFFAK.OLUYORSUNUZ TAAFUFEN BİİZNİALLAH
78.189.54.95
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ulaştırma | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim